Psycholog, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna (certyfikat PTTPB nr 325), psychodramatystka, terapeutka EMDR.
Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie uzyskała tytuł magistra na kierunku psychologia (specjalność: psychologia kliniczna, osobowości, zdrowia i psychoterapii). Ukończyła 4-letnie Szkolenie w Terapii Poznawczo-Behawioralnej Dzieci, Młodzieży i Osób Dorosłych w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej & Oxford Cognitive Therapy Center. Posiada Certyfikat Psychoterapeuty Poznawczo-Behawioralnego PTTPB nr 325. Ukończyła Szkolenie I i II stopnia EMDR. Obecnie w trakcie Szkolenia II Stopnia w Psychodramie Moreno organizowanym przez Stowarzyszenie Polski Instytut Psychodramy.
Ukończyła również szereg szkoleń z zakresu psychoterapii i pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi m.in. Terapii Schematu, psychoterapii osób, które doświadczyły nadużycia, psychoterapii osób z diagnozą schizofrenii, interwencji kryzysowej, dialogu motywującego oraz poświęconych tematyce dogoterapii.
Doświadczenie kliniczne zdobywała na oddziałach ogólnopsychiatrycznych w: Straszęcinie ZOZ Dębica, Szpitalu Neuropsychiatrycznym „Abramowice” w Lublinie, oraz Poradniach Zdrowia Psychicznego i Zespole Leczenia Środowiskowego przy Wolskim Centrum Zdrowia Psychicznego w Szpitalu Wolskim. Jako psychoterapeutka pracowała również w prywatnych ośrodkach oraz organizacjach pozarządowych. Jest jednym z założycieli Fundacji ProAlteri działającej na rzecz młodych osób z doświadczeniem psychozy oraz ich rodzin.
Pracuje z osobami dorosłymi z doświadczeniem: stanów lękowych, psychozy (m.in. schizofrenią), zaburzeniami nastroju, doświadczaniem traumy, straty, żałoby oraz osobami z zaburzeniami osobowości. Prowadzi również psychoterapię kobiet w okresie okołoporodowym.
Prowadzi psychoterapię indywidualną (terapia schematów, psychoterapia poznawczo-behawioralna, terapia EMDR), a także psychoterapię grupową metodą psychodramy.
Jest pod stałą superwizją u certyfikowanych superwizorów.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej należącego do European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT) oraz Polskiego Instytutu Psychodramy.